Ciekawostki

Dlaczego ketchup jest zdrowy? Likopen w pomidorach!

Udostępnij

Ketchup Fanex – bogate źródło likopenu!

Pomidory dojrzewające w słońcu są bardzo słodkie i mają o wiele więcej aromatu niż te szklarniowe, dostępne cały rok. Ale pomidory w puszce też są bardzo cenne i wartościowe. Dlaczego?  Ze względu na to, iż zawierają dużą ilość LIKOPENU czyli przeciwutleniacza o właściwościach antynowotworowych.

Likopen zwalcza wolne rodniki, których nadmierne nagromadzenie w organizmie prowadzi do powstania „stresu oksydacyjnego”, sprzyjającego przedwczesnemu starzeniu się komórek, a także powstawaniu wielu chorób, między innymi tych śmiertelnie niebezpiecznych. Silne antyoksydacyjne działanie likopenu, odpowiada za większość prozdrowotnych właściwości tej substancji.

- Zmniejsza stany zapalne

- Przeciwdziała nowotworom

- Wspomaga funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego

- Obniżania poziom cholesterolu

- Utrzymuje skórę w dobrej kondycji

- Wzmacnia kości

- Zwiększa płodność mężczyzn

Pomidory i ich przetwory zawierają dużo likopenu

Warto wiedzieć, że zawartość likopenu w pomidorach nie zmniejsza się podczas obróbki. Wręcz przeciwnie – znacząco się zwiększa. Całe świeże pomidory zawierają go o połowę mniej, niż te  przetworzone. Dlatego warto jadać sosy pomidorowe, przeciery i keczupy. W przyswojeniu likopenu pomaga tłuszcz, dlatego sosy do makaronu z pomidorów z puszki i oliwy to nie tylko uczta dla podniebienia, ale także wielka korzyść zdrowotna.

Czy wiecie, że 100g naszego Ketchupu nr VII, przygotowujemy z 200g świeżych pomidorów?

Ketchup Fanex to wręcz kopalnia zdrowego likopenu. Polecamy :)


Polska klasyka na grillu z nutą egzotyki

Polacy coraz częściej odwiedzają lokale gastronomiczne - polski rynek HoReCa

Zobacz inne

0