Aktualności

Fanex rezygnuje z jaj z chowu klatkowego

Udostępnij

Fanex – polski producent sosów dla branży HoReCa, deklaruje że przy wytwarzaniu swoich produktów zamierza zrezygnować z użycia jaj pochodzących z chowu klatkowego do 2025 roku. Celem tego działania jest poprawa dobrostanu zwierząt hodowlanych, a także dalsze doskonalenie zrównoważonego łańcucha dostaw w firmie.

Fanex Sp. z o.o. już na etapie budowania strategii, uwzględnia interesy społeczne i ochronę środowiska, otwarcie informując klientów o swojej polityce. W związku z tym, odpowiadając na potrzeby i oczekiwania konsumentów, firma podjęła decyzję o rezygnacji z użycia do produkcji swoich wyrobów jaj pochodzących z chowu klatkowego i zastąpienia ich  jajami z innych alternatywnych hodowli, do końca 2025 r.

Wycofywanie ze sprzedaży i używania jaj oznaczonych numerem „3” to globalny trend. Wiąże się głównie z rosnącą świadomością konsumentów i ich coraz większym oporem wobec praktyk przemysłowej hodowli zwierząt.

Z przeprowadzonych w lutym 2018 roku badań instytutu IBRIS wynika, że: 82,4% Polaków jest przeciwnych hodowaniu kur w klatkach, a 100 proc. Polaków w wieku 18-29 jest skłonnych zapłacić wyższą cenę za jajko pochodzące z chowu alternatywnego.

- Cieszymy się, że dołączamy do grona firm, które rezygnują z jaj z chowu klatkowego. Nasza decyzja jest podyktowana poprawą warunków życia zwierząt hodowlanych. Mamy nadzieję, że takie postępowanie nie zostanie niezauważone w naszej branży i jednocześnie da sygnał innym podmiotom, aby również przyłączyły się do tej globalnej inicjatywny – mówi Piotr Kubiczek, Dyrektor Handlowy w firmie Fanex.

OŚWIADCZENIE ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZNIKU.


Fanex wprowadził do sprzedaży Musztardę Rosyjską

Musztarda ze smażoną cebulką – kolejna nowość w ofercie Fanex

Polecane artykuły

0