Aktualności

Carolina – najostrzejszy sos paprykowy w ofercie Fanex

Udostępnij

Fanex – polski producent sosów i dodatków dla branży HoReCa, w odpowiedzi na oczekiwania klientów oraz trendy gastronomiczne, wprowadził na rynek Sos Paprykowy Carolina. Jest on bez wątpienia najostrzejszym sosem w ofercie marki. Receptura bazuje na papryce chili Carolina Reaper o ostrości min. 720000 SHU.

Nowy sos paprykowy Carolina Fanex, jest zdecydowanie najbardziej pikantnym produktem oferowanym przez polskiego producenta. Bardzo ostra receptura jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania klientów, którzy coraz częściej preferują egzotyczne smaki z dużą nutą pikanterii. Produkt skierowany jest do szeroko rozumianej gastronomii i całego rynku HoReCa, ale producent zamierza wprowadzić go także do internetowej sprzedaży detalicznej.

Sos Carolina z dodatkiem ostrych papryczek Carolina Raper, to idealny wybór dla fanów bardzo pikantnych smaków. Będzie pasował do większości wyrazistych potraw: mięs pieczonych oraz z grilla, curry, wyrazistych makaronów oraz do smażonego ryżu, a także do burgerów, hot-dogów i zapiekanek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z jego udziałem dodać pikanterii również prostym przekąskom czy sałatkom. Produkt ma czerwono-pomarańczową barwę oraz gęstą i delikatną konsystencję, w której zatopione są chrupiące kawałki papryki.

Dzięki licznym test-panelom producenta, nowy sos posiada wysokie walory smakowe, które zostały docenione przez profesjonalnych kucharzy współpracujących z marką Fanex.

- Wprowadzenie nowej, bardzo ostrej receptury sosu, to naturalna reakcja na potrzeby rynku, który stale monitorujemy. Zauważamy, że w Polsce mamy coraz większą liczbę zwolenników pikantnego jedzenia, które często traktowane jest przez nich wręcz jako kulinarne wyzwanie. Nasz sos to jednak nie tylko ostrość, ale jak w przypadku każdego innego wyrobu naszej marki, także bogaty smak przypraw i przyjemny aromat. Wielu Klientów już nie mogło się doczekać tej propozycji. Mamy nadzieję, że zasmakują oni w naszej nowej kompozycji – mówi Bożena Sajnog, Kierownik ds. Kluczowych Klientów w Fanex Sp. z o.o.

***

Fanex jest polską firmą rodzinna z ponad 30 letnią tradycją. Specjalizuje się w produkcji sosów, przypraw oraz wielu dodatków gastronomicznych dla szerokorozumianej branży HoReCa.

Od momentu powstania firmy, smak leży u podstaw wszystkiego co robimy. Jesteśmy pasjonatami jakości i podczas tworzenia każdej receptury, wykorzystujemy surowce o najwyższych parametrach. Naszym celem jest produkcja wyrobów spożywczych o wyjątkowym i niezmiennie dobrym smaku. Aby tego dokonać, systematycznie inwestujemy w kulinarną sztukę tworzenia, wiedzę o smaku, jak również w najnowszą technologię produkcji. Kluczowe produkty Fanexu, zostały wielokrotnie wyróżnione nagrodami branżowymi oraz prestiżowymi certyfikatami jakości.

W naszej regularnej ofercie posiadamy około 300 kompozycji produktowych. Specjalizujemy się także w tworzeniu produktów na potrzeby marek własnych naszych kluczowych klientów. Na rynku gastronomicznym posiadamy renomę partnera, dla którego nie ma zadań nie do wykonania. Za dystrybucję produktów Fanex w Polsce, jak i za granicą, odpowiedzialny jest doświadczony oraz profesjonalny zespół regionalnych przedstawicieli handlowych, którzy do każdego Klienta podchodzą w indywidualny sposób.


Nowa jogurtowa odsłona sosu czosnkowego od Fanex

Trzy nowe sosy bez konserwantów w ofercie Fanex

Polecane artykuły

0