Aktualności

Trendy kulinarne 2023

Udostępnij

Wakacje 2023 przynoszą wiele ciekawych trendów kulinarnych, na które warto zwrócić uwagę. Fanex wskazuje na kilka głównych nurtów, które dominują tego lata. Po pierwsze, obserwujemy dużą dynamikę wzrostu popularności kuchni orientalnej w Polsce. To właśnie dlatego wprowadziliśmy w tym roku nową linię sosów, na którą składają się takie propozycje jak Teriyaki, Mango-Jalapeno, Seczuański czy Pad Thai. Polacy coraz świadomiej sięgają po potrawy z różnych zakątków świata, poszukując nowych smaków i doświadczeń kulinarnych. Nasze sosy pomagają w przygotowaniu zaskakujących propozycji właśnie w takich klimatach.

Kolejny trend to oczywiście grillowanie i jego ewolucja. Klienci nadal oczekują dobrej oferty ketchupów, musztard i sosów BBQ, ale coraz częściej próbują wykorzystywać także inne smaki. Dlatego też, systematycznie wprowadzamy na rynek sosy, które zaskakują czymś nowym - np. Sos Carolina Mayo.

Trendem który z pewnością jest coraz silniejszy, jest ekologia i ESG. Zero Waste i zrównoważony rozwój zyskują na popularności, a Polacy coraz bardziej zwracają uwagę na ekonomiczne i ekologiczne podejście do jedzenia.

Kolejnym aspektem jest powrót do korzeni w kuchni. Regionalne smaki, takie jak dania kaszubskie, podlaskie, czy inne lokalne specjały, cieszą się popularnością nie tylko ze względów sentymentalnych, ale także ekonomicznych. Polacy doceniają smaki dzieciństwa i chętnie sięgają po tradycyjne dania.

Wakacje to również "słodkie kierunki". Lody, gofry i innego typu desery... Do nich także rozwijamy naszą ofertę dodatków, które podkreślają ich walory smakowe oraz wizualne. Wprowadziliśmy dwa nowe smaki owocowego kawioru Fan&Joy – liczi i marakuja. Ciekawą propozycją w tym aspekcie jest także nasza najnowsza słodko-kwaśna polewa deserowa - Smoczy Owoc z Yuzu.

Nie można zapomnieć także o dalszym dynamicznym rozwoju street foodu w Polsce. Food trucki serwujące burgery, sushi czy pad thai są obecne w centralnych częściach dużych aglomeracji i lokują się na głównych szlakach turystycznych Polaków. To świetna opcja dla podróżujących, którzy chcą spróbować różnorodnych smaków na ulicy lub na wynos i być bardziej mobilni.

W kontekście HoReCa, ważne jest wyróżnienie się i spełnienie potrzeb gastronomii i konsumentów. Fanex zdaje sobie z tego sprawę i koncentruje się na kilku kluczowych aspektach. Przede wszystkim, firma stawia na wysoką, niezmienną jakość swoich produktów. Kolejnym ważnym czynnikiem są nowe, oryginalne smaki, które dostarczają unikalnych doświadczeń kulinarnych.

Szeroki wachlarz sosów o zróżnicowanym stopniu pikantności jest również istotny, aby sprostać różnym preferencjom konsumentów. Fanex dba również o cenę skorelowaną z jakością oferowanych produktów oraz zwraca uwagę na to, co jemy i co jest w składzie produktów.

Współpraca z solidnymi dostawcami jest dla nas kluczowa, aby zapewnić wysoką jakość i powtarzalny standard smakowy sosów, które są nieodzowne dla sektora HoReCa.

Sezon letni ma ogromne znaczenie w strategii Fanex. Obecnie około 46% sprzedaży realizowanej przez firmę przypada na okres od czerwca do sierpnia. To najważniejszy czas dla branży i firma koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów i satysfakcji klientów w tym okresie.

Największe wyzwania dla sektora HoReCa, z którym Fanex współpracuje najbliżej, to wzrost kosztów prowadzenia działalności, w tym ceny produktów i koszty energii, oraz brak wykwalifikowanej siły roboczej. Fanex radzi sobie z tymi wyzwaniami poprzez konsekwentne utrzymanie wysokiej jakości swoich sosów, które są niezastąpione w gastronomii. Dbałość o powtarzalny standard smakowy i zaufanie klientów przyczyniają się do sukcesu naszej firmy.

Podsumowując, Fanex identyfikuje szereg trendów kulinarnych na wakacje 2023, takich jak orientalna rewolucja, ewolucja grillowania, zero waste, regionalizmy kulinarnego dziedzictwa, różnorodności w słodkich kierunkach i dalsza ekspansja street foodu. Koncentrujemy się na spełnieniu potrzeb gastronomii i konsumentów poprzez wysoką jakość, nowe smaki, zróżnicowane sosy, rozsądną cenę, świadomość żywieniową i solidnych dostawców. Sezon letni jest kluczowy dla Fanex, a firma skutecznie radzi sobie z wyzwaniami sektora HoReCa poprzez utrzymanie wysokiej jakości swoich sosów i zaufanie klientów.

Autor wypowiedzi: Grzegorz Januszewski – Szef Regionalnych Koordynatorów Sprzedaży w firmie Fanex


Polecane artykuły

0