Ciekawostki

Zdjęcia jedzenia – nowy trend, na który warto zwrócić uwagę!

Udostępnij

Dobrze wykonane, interesujące zdjęcia jedzenia możemy śmiało zaliczyć wręcz do fotografii artystycznej. Zdjęcia z jedzeniem już od pewnego czasu pojawiają się regularnie w mediach społecznościowych, na blogach lub w artykułach. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, by wykonywać artystyczne zdjęcia jedzenia – wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Zdjęcia potraw – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, dlaczego tak wiele osób sięga po aparat lub telefon przed zjedzeniem potrawy lub wręcz specjalnie dekoruje i ustawia swoje dania? Powód jest prosty: dobrze zrobione zdjęcia jedzenia nie tylko przywołają miłe wspomnienia o posiłku, ale również... zwiększają popularność. Artykuły zawierające sposoby dekorowania potraw ze zdjęciami mają o wiele więcej odsłon, bowiem znajdziesz w nich nie tylko wskazówki, ale również przykładowe wykonanie. Nawet jeśli nie zajmujesz się zawodowo przygotowywaniem jedzenia, możesz wrzucać na swoje social media zdjęcia potraw z restauracji; apetyczne i pięknie udekorowane dania zdobywają bardzo wiele polubień i reakcji.

Fotografowanie jedzenia - Fanex

Jak fotografować jedzenie?

Zastanawiasz się, jak fotografować jedzenie, by zdjęcia przykuwały uwagę i wyróżniały się spośród setek podobnych? Spokojnie, nie musisz posiadać specjalnego aparatu, lamp i ukończonego kursu fotografii. Zdjęcia jedzenia może robić każdy z nas, bowiem często liczy się nie tyle technika, co pomysłowość. Jeśli chodzi o zdjęcia potraw, fotografia ma dla Ciebie kilka prostych wskazówek. Przede wszystkim zwróć uwagę na oświetlenie: dobre światło sprawi, że zdjęcia potraw będą ukazywały wszystkie detale. Nie bez znaczenia jest także kompozycja i ustawienie: w końcu chcesz zrobić zdjęcie jedzenia, a nie brudnych naczyń w tle, prawda? Jeśli miejscem przygotowania potrawy jest najlepsza restauracja, możesz oznaczyć ją w social mediach. Pamiętaj, że większość potraw powinno się fotografować tuż po przyrządzeniu, bowiem to wtedy prezentują się najlepiej. Jeśli nie wiesz, jak fotografować jedzenie, zajrzyj na blogi profesjonalistów – znajdziesz tam wiele wskazówek.

Zdjęcia potraw - Fanex

Artystyczne zdjęcia jedzenia – kilka słów o obróbce

Darmowe programy do edycji zdjęć są obecnie na wyciągnięcie ręki: możesz zainstalować je nie tylko na swoim komputerze, ale również korzystać z nich na smartfonie lub tablecie. Zanim wrzucisz zdjęcia jedzenia na Facebook, skorzystaj z najpopularniejszych filtrów. Bardzo dobra aplikacja do robienia zdjęć jedzenia to Instagram: możesz rozjaśnić lub przyciemnić zdjęcie, podkręcić kolorystykę lub dodać specjalne efekty. Jeśli chodzi o zdjęcia jedzenia, Instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji! Zdjęcia jedzenia pojawiają się tam codziennie, a fotografowanie jedzenia dla wielu osób stało się sposobem na zdobycie popularności.

Fotografie jedzenia do reklam - Fanex

Zdjęcia jedzenia – zwróć uwagę na tło

Profesjonalne fotografie jedzenia do reklam wykonywane są zwykle na jednolitym tle. Jako amator możesz robić także zdjęcia kulinarne w restauracji, własnej kuchni lub w ciekawym otoczeniu. Fotografia jedzenia na tle zabałaganionego stołu to nie jest dobry pomysł: zadbaj o to, by Twoje zdjęcia jedzenia były nie tylko smakowite, ale i estetyczne.

Dekoracja potraw do zdjęć - Fanex

Nie zapomnij o dekoracjach!

Nawet najprostsze potrawy zyskają wiele, jeśli zadbasz o detale. Do ozdabiania jedzenia możesz wykorzystać gotowe sosy: z ich pomocą możesz tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Jeśli zależy ci na tym, by potrawa nie tylko pięknie wyglądała, ale również świetnie smakowała, wybieraj wysokiej jakości gotowe sosy. Smakują wyśmienicie i jednocześnie bardzo dobrze prezentują się na zdjęciach.

W przypadku zdjęć słodkości masz do dyspozycji rozmaite polewy, sosy, posypki, cukrowe ozdoby...Nawet najprostsze ciasto czy zwykłe babeczki dzięki takim zdobieniom będą prezentowały się naprawdę wyjątkowo! Wykorzystaj rozmaite dodatki, by Twoje potrawy nabrały oryginalnego charakteru.


Zobacz inne

0