Ciekawostki

Lokalizacja restauracji – główne źródło sukcesu?

Udostępnij

Decyzja o otwarciu własnej restauracji zapadła! Jeśli masz już pomysł na nazwę i menu, pora zastanowić się nad najważniejszą kwestią. Jak znaleźć dobrą lokalizację pod gastronomię? Tu nie ma miejsca na pochopne i nieprzemyślane działania. Lokalizacja restauracji ma wielkie znaczenie, dlatego dobrze wybierz miejsce pod restaurację. Musisz wziąć pod uwagę położenie, ale również metraż, dojazd do restauracji oraz wyposażenie lokalu. Dobra restauracja to połączenie najlepszej kuchni i atrakcyjnego położenia. Na co należy zwrócić uwagę na etapie wyboru lokalizacji?

Idealna lokalizacja restauracji to większy zysk

Dobrze położona restauracja przyciągnie nowych klientów. Nie ma co się jednak oszukiwać, sama nazwa czy nowości w menu nie wystarczą, by wyróżnić się na tle konkurencyjnych propozycji. Aby Twoja restauracja cieszyła się dużym powodzeniem, powinna być miejscem „po drodze” dla grupy docelowej. Duży ruch w pobliżu to zawsze dobry wybór, jednak w takich miejscach opłaty mogą być wyższe. Lokalizacja restauracji ma znaczenie, zatem rozejrzyj się po okolicy oraz dobrze zastanów przed podjęciem decyzji.

Restauracja lokalizacja - Fanex

Jak znaleźć dobrą lokalizację pod gastronomię?

Idealna lokalizacja restauracji będzie uwzględniała potrzeby grupy docelowej. Jeśli chcesz dedykować swoją ofertę studentom, otwórz kawiarnię lub bar mleczny w pobliżu kampusu czy uczelni wyższych. Z kolei prestiżowy lokal powinien znajdować się w prestiżowej okolicy – tu rośnie zarówno czynsz, jak i zyski. W takich miejscach wagę przywiązuje się także do szczegółów, takich jak dekorowanie potraw i przystawek. Lokalizacja restauracji może być przyczyną zysków, ale również strat. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem konkretnego miejsca, wybierz się na spacer i podpytaj okolicznych mieszkańców. Dzięki nim zyskasz ważne informacje! Zwróć uwagę również na to, czy w pobliżu nie znajdują się inne podobne restauracje.

Lokalizacja pod gastronomię - Fanex

Trasa szybkiego ruchu czy spokojne osiedle?

Odpowiednia lokalizacja restauracji to podstawa

Jeśli chcesz, by w restauracji często działo się dużo, restauracja w pobliżu drogi będzie dobrym wyborem – kierowcy chętnie zatrzymują się w trasie na posiłek i regeneracyjny odpoczynek. Z kolei niewielkie osiedlowe bistro to miejsce, do którego mieszkańcy chętnie wpadną na kawę, drugie śniadanie czy szybką przekąskę. Zastanów się, jaki lokal chcesz prowadzić i na czym zależy Ci najbardziej – idealna lokalizacja restauracji będzie łączyła się z charakterem świadczonych usług oraz menu. Jeżeli w przytulnym barze czujesz się o wiele lepiej niż w eleganckiej restauracji, zasięgnij języka w okolicy. Mieszkańcy chętnie udzielą informacji, czy ciekawi ich pizzeria, bar szybkiej obsługi, kawiarnia czy też eleganckie bistro. Pamiętaj, że mało uczęszczana okolica będzie zniechęcać, dlatego musisz postarać się, by Twoja oferta była wyjątkowa i skutecznie przyciągała w tym wypadku klientów. Możesz także zdecydować się na restaurację z dowozem.

Miejsce pod restaurację - Fanex

A może bar szybkiej obsługi przy trasie?

Restauracje przy stacjach benzynowych rządzą się swoimi prawami. Z jednej strony położenie przy obleganej stacji jest szansą na duży obrót, z drugiej – zwykle podczas jazdy decydujemy się na szybkie dania. Wyróżnij swoją restaurację poprzez najlepsze sosy dla gastronomii i interesujące menu. Schabowy, golonka i popularna „świeżonka” powoli odchodzą już do lamusa: teraz kierowcy z przyjemnością jedzą pyszne i sycące burgery. Wyjdź naprzeciw ich potrzebom i zaoferuj solidne porcje, ciekawe sosy i spory wybór oraz rabaty dla stałych klientów. Kierowcy jeżdżący często na tej samej trasie szybko zapamiętają lokal warty uwagi oraz przekażą informację dalej. Restauracja zlokalizowana w pobliżu stacji benzynowej to także alternatywa dla sieciowych restauracji, które mają duże grono zwolenników, ale również przeciwników.


Zobacz inne

0