Ciekawostki

Catering wigilijny – co zaproponować klientom na święta?

Udostępnij

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim zasiadanie do wspólnego stołu z rodziną i przyjaciółmi. Ulubione dania świąteczne tradycyjnie przygotowywane są samodzielnie, jednak nie każdy ma możliwość zorganizowania świąt w tej właśnie formie. Pracownicy spędzający ostatnie przedświąteczne chwile w pracy, osoby wyjeżdżające na święta czy po prostu ci, którzy chcą cieszyć się świąteczną atmosferą, a nie potrafią stworzyć jej samodzielnie – to Twoi potencjalni klienci, którym warto zaproponować świąteczne dania na wynos. Jak przygotować catering wigilijny i do kogo skierować swoją ofertę? Podpowiadamy!

Catering wigilijny - Fanex

Tradycyjne dania świąteczne – pomóż stworzyć magię świąt

Pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, zupa grzybowa, śledź w kilku odsłonach, karp... Chyba każdy z nas może wymienić rozmaite dania świąteczne, które pojawiają się na wigilijnym stole. Choć często bardzo proste, tradycyjne smaki bywają niełatwe do odtworzenia – zwłaszcza jeśli nie posiada się doświadczenia w kuchni. Catering wigilijny oferujący znane i lubiane dania wigilijne oraz bożonarodzeniowe to ukłon w stronę wszystkich poszukiwaczy polskich świątecznych smaków. Specjalna karta oraz wigilijne dania na wynos to sposób na to, by zdobyć klientów w okresie, gdy wszyscy jemy wiele, jednak raczej przedkładamy rodzinny stół nad stolik w restauracji. Już teraz zacznij reklamować tradycyjne dania świąteczne – niech klienci wiedzą, że mogą zdecydować się na dania na wynos i specjalny catering wigilijny. Coraz większą popularnością cieszy się catering wielkanocny – pora zatem zaproponować dania na wynos klientom szukającym także wigilijnych potraw.

Dania świąteczne - Fanex

A może zupełnie nowe, oryginalne dania świąteczne?

Choć tradycyjna kuchnia świąteczna trzyma się mocno, coraz więcej osób chce dodatkowo poeksperymentować z nowymi smakami – to szansa dla wszystkich restauracji, które na co dzień nie serwują dań kuchni polskiej. Zamiast całkowicie zmieniać menu, poszukaj nowych przepisów na dania świąteczne. Pierogi nadziewane karpiem, tatar rybny, tuńczyk, carpaccio z buraka zamiast sałatki warzywnej, a może ryba w panko? Oryginalne dania świąteczne to propozycja zwłaszcza dla osób młodych, zainteresowanych nie tylko tradycyjnymi, ale również nowoczesnymi smakami. Świąteczne dania na wynos to potrawy wigilijne, ale również propozycje na kolejne dni: przygotuj menu obejmujące oryginalny obiad bożonarodzeniowy czy kolację na drugi dzień świąt. To świetna odmiana po wszystkich tradycyjnych potrawach wigilijnych!

Ryba panko - Fanex

Catering wigilijny dla firm – idealny na spotkania pracownicze

Wigilie pracownicze to miły zwyczaj służący przede wszystkim integracji. Przy wielu zatrudnianych pracownikach wyjście do restauracji może okazać się trudne pod względem organizacyjnym – w takich chwilach z pomocą przychodzi catering wigilijny i dania na wynos. Oprócz tradycyjnego zestawu warto umieścić w menu rozmaite przekąski na zimno i sałatki – doskonale smakują i nie wymagają podgrzewania w pracowniczej kuchni. Do sałatek dołącz sosy na zimno w wygodnych saszetkach, na przykład dressing Vinaigrette, którym można polać sałatkę tuż przed podaniem. Dzięki temu danie zachowa nie tylko wyśmienity smak, ale również atrakcyjny wygląd. Catering wigilijny warto reklamować już teraz: niewiele firm załatwia tę kwestię na ostatnią chwilę, dlatego to najwyższy czas, by przyjmować zapisy na świąteczne dania na wynos.

Sosy na zimno w wygodnych saszetkach - Fanex

Catering wigilijny dla klientów indywidualnych – wyśmienity smak dla każdego

Samotne święta z dala od rodziny? Wigilia w remontowanym domu? A może po prostu brak ochoty na udział w przedświątecznym szaleństwie? Historie wigilijne bywają różne. Nie każdy spędza czas tuż przed świętami w kuchni. Z myślą o takich osobach warto wprowadzić dania na wynos – zarówno klasyczne potrawy świąteczne, jak i wybór przekąsek. W okresie świątecznym wielu klientów szuka alternatywy dla zamawiania pizzy czy zakupu kebaba. Wykorzystaj tę szansę, by zareklamować swoje dania na wynos. Takie działanie przyniesie efekty nie tylko w tym, ale również przyszłym roku, gdy informacja o wyśmienitych świątecznych potrawach rozejdzie się wśród ludzi.

Dania na wynos dla wyjeżdżających – zadbaj o zabezpieczenie potraw

Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do spotkań z bliskimi – także mieszkającymi w odległości kilkuset kilometrów. Co jednak, gdy czas nie pozwala na samodzielne szykowanie świątecznych potraw? Rozwiązaniem będą dania na wynos i specjalny catering wigilijny. Wyjdź naprzeciw potrzebom klientów wyjeżdżających na święta i przygotuj specjalne pakiety z jedzeniem zapakowanym w pojemniki do zgrzewu, słoiki czy opakowania próżniowe. Nie tylko zupy mogą być wekowane w słoikach: także świąteczny bigos czy pasztet można bezpiecznie przewozić w takich opakowaniach. Gotowe sosy na zimno w praktycznych saszetkach także ułatwią transport. Wystarczy dodać je przed podaniem dania. Gwarantujemy, że wiele osób wybierze dania na wynos zabezpieczone tak, by można je było wstawić do bagażnika czy nawet ułożyć na siedzeniu samochodu, a po przyjeździe na miejsce – bezproblemowo podgrzać. Warto wspomnieć o takiej możliwości w mediach społecznościowych, by wszyscy zainteresowani wiedzieli, gdzie szukać takich rozwiązań.

Dania na wynos - Fanex

***

Catering wigilijny to coraz popularniejsze rozwiązanie nie tylko dla zabieganych. Wyjdź naprzeciw klientom szukającym dań na wynos i zaproponuj im dania świąteczne w tradycyjnej lub nowoczesnej odsłonie.


Zobacz inne

0