Ciekawostki

Jak urządzić wnętrze restauracji, by przyciągnąć klientów?

Udostępnij

Chcesz, aby Twoja restauracja osiągnęła sukces? Składa się na niego wiele czynników, począwszy od serwowanych potraw po wygląd restauracji. Wnętrze restauracji na najwyższym poziomie są oryginalne, a jednocześnie tworzą spójną całość z elementami takimi jak dekoracja potraw. Nawet taki drobiazg jak dozownik do sosów, w którym znajduje się ketchup będzie miał znaczenie. Zadbaj o wszystkie detale, by stworzyć najlepszą restaurację w okolicy!

Wnętrza restauracji – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o wnętrza restauracji, w Polsce panuje duża dowolność. Tak naprawdę od Ciebie zależy, jaki będzie wygląd restauracji. Jedyne sztywne wytyczne, jakie należy spełnić to normy sanepidowskie, choć oczywiście warto kierować się także wygodą klientów. Zanim zaczniesz poszukiwania idealnych obrusów czy zasłon, popatrz na wnętrze restauracji pod kątem użyteczności. Czy duży wieszak na pewno nie będzie przeszkadzał klientom siedzącym przy stoliku obok? Klienci i kelnerzy mają zapewniony wygodny dostęp do stolików? Opis wnętrza restauracji często pojawia się w ocenie lokalu, a nawet najlepsza kuchnia nie będzie wystarczającą zaletą, jeśli wnętrze restauracji nie zostanie odpowiednio zaaranżowane. Jeśli masz zamiar urządzić nową restaurację, odwiedź inne lokale i sprawdź, jakie elementy wystroju mogą przeszkadzać klientom.

Wnętrza restauracji - Fanex

Wnętrze restauracji współgrające z menu to strzał w dziesiątkę

Jeśli chcesz otworzyć restaurację w konkretnym stylu, menu i wystrój wnętrza powinny do siebie pasować. Przypomnij sobie wnętrza restauracji Magdy Gessler: karta, potrawy i wnętrza restauracji idealnie pasują do siebie. Niewielki budżet to nie problem – wykorzystując gotowe sosy dla gastronomii możesz nadać daniom z menu oryginalnego charakteru. Jako bazę możesz wykorzystać majonez lub dressing czosnkowy; świetnie sprawdzi się także musztarda. Ciekawe, oryginalne sosy to nie tylko pyszna kompozycja smakowa, ale również element dekoracyjny potraw, który może wykorzystać każdy. Dobre zaopatrzenie restauracji to podstawa!

Wygląd restauracji - Fanex

Wnętrze restauracji – stawiaj na oryginalność!

Bezpieczne obrusy, neutralne kolory ścian, pastelowe dodatki – to świetny sposób na to, by Twoja restauracja pozostawała niezauważana przez klientów. Nawet jeśli serwujesz wyśmienite dania lub desery, większość osób oczekuje od restauracji czegoś więcej. W końcu nie stołujemy się na mieście na co dzień, więc podczas jedzenia chcemy także miło spędzać czas. Ciekawe wnętrza restauracji przyciągają uwagę i stanowią dodatkową reklamę. Nie bój się odważnych kolorów, oryginalnych plakatów czy nietypowej zastawy. Gdy już wybierzesz ciekawą nazwę dla restauracji, postaraj się dopasować do niej wystrój wnętrza restauracji bardzo często przyciągają nie tylko nowych klientów, ale również stałych bywalców.

Dyspensery i dozowniki: prosty sposób na odmienienie wnętrza

Czy dyspenser do sosów lub przekąsek może być elementem wystroju wnętrz? Oczywiście – szczególnie jeśli chcesz otworzyć lokal serwujący przekąski z sosami lub desery. Odpowiednio dobrany dyspenser do sosów będzie ciekawym akcentem, który idealnie sprawdzi się w burgerowni czy lokalu z zapiekankami. Zwykły dozownik do sosów ustaw na zapleczu; ozdobne dyspensery i dozowniki mogą być także wykorzystywane przez klientów. A może specjalny dozownik do napojów? Klienci sami będą wybierać napój, na który mają ochotę. Takie rozwiązanie w stylu amerykańskiego lokalu będzie dodatkowo przyciągać uwagę. Ciekawy dozownik do sosów nie jest dużym wydatkiem, a może odmienić wnętrze lokalu. Nie zapomnij także o gablotach czy półkach, na których wyeksponujesz serwowane potrawy czy przekąski oraz dressing i sosy sałatkowe.

Ciekawe wnętrza restauracji - Fanex

Przede wszystkim czystość!

Najpiękniejszy wystrój nie zda się na nic, jeśli w restauracji nie będzie panował wzorowy porządek. Pamiętaj o tym i nie wahaj się stosować testu białej rękawiczki nie tylko na blatach czy krzesłach, ale również w trudniej dostępnych miejscach. W końcu nikt z nas nie chciałby jeść w brudnym lub zakurzonym miejscu, prawda?


Zdjęcia jedzenia – nowy trend, na który warto zwrócić uwagę!

Własna pizzeria – pomysł na biznes

Zobacz inne

0