Certyfikaty

Poznaj Dobrą Żywność

W 2012 roku cztery kluczowe produkty Fanexu zostały wyróżnione znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” przyznawanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznaczenie to jest dla konsumentów informacją, która pomaga w wyborze artykułów rolno-spożywczych o określonych parametrach; ale także potwierdza wpisywanie się firmy w realizowanie polityki Unii Europejskiej, polegającej na poszerzaniu obszaru wysokiej jakości i różnorodności żywności na jej wewnętrznym rynku.

IFS (International Food Standard)

Certyfikat ten został opracowany przez Federację Niemieckich Detalistów (HDE) oraz Francuską Federację Handlu i Dystrybucji (FCD) na potrzeby auditowania dostawców sieci handlowych tzw. producentów marki własnej, od których sieci handlowe wymagają spełnienia wymagań wg standardu IFS.
Dzięki certyfikatowi IFS producenci mogą liczyć na wzmocnienie zaufania konsumentów dla których bezpieczeństwo i jakość produktu jest bardzo ważna. Certyfikowany system dzięki systematycznej analizie i nadzorowi nad procesami daje również wyższe bezpieczeństwo produktu i mniejsze ryzyko odpowiedzialności za produkt.

Pobierz pdf

BRC Global Standard-Food

Certyfikat ten skierowany jest do producentów żywności, a w szczególności producentów marek własnych. Obejmuje najważniejsze obszary działania przedsiębiorstwa z punktu widzenia jakości i bezpieczeństwa wytwarzanych produktów.
Audit BRC przedstawia pełny obraz zakładu, jego możliwości produkcyjne oraz pokazuje ewentualne zagrożenia związane z bezpieczeństwem produktu. Odbiorca może mieć pewność, że produkcja odbywa się zgodnie z wymogami, oraz, że istnieje możliwość prześledzenia całej ścieżki życia produktu i uzyskania informacji o pochodzeniu artykułu.
Standard został opracowany w Wielkiej Brytanii w 1998 roku przez British Retail Consortium. W chwili obecnej standard ten cieszy się dużą popularnością praktycznie na całym świecie.

Pobierz pdf

Znak jakości „Q”

Flagowy dla producenta „Ketchup nr 7” od dwudziestu lat jest sygnowany znakiem jakości "Q" zastrzeżonym na rzecz Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Odznaczenie to przyznawane jest produkowanym seryjnie wyrobom, charakteryzującym się ponadstandardową jakością, walorami użytkowymi, zdrowotnymi oraz spełniającym wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkowania i ochrony środowiska.

Fanex