Fanex sponsorem nagród podczas IV Chotomowskiego Powitania Wiosny

Serdecznie dziękujemy organizatorowi - Grupie Biegowej CHTMO za zaproszenie do udziału w IV Chotomowskim Powitaniu Wiosny – POLSKA BIEGA, II Marsz Rodzinny. Impreza została zorganizowana by pomóc dzieciom z Domu Dziecka w Chotomowie oraz niepełnosprawnym dzieciom z Fundacji Bez Tajemnic.

W niedzielne, prawdziwie wiosenne popołudnie 5 maja ponad 80 osób wzięło udział w biegu i marszu rodzinnym, który prowadził ulicami Chotomowa (odcinek o długości 2,5km) oraz przepięknymi, budzącymi się do życia Lasami Chotomowskimi.

W tym dniu nieważne było zwycięstwo, a samo ukończenie biegu i marszu oraz pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Chotomowie i niepełnosprawnym dzieciom z Fundacji Bez Tajemnic. Dla pierwszych zbierano środki czystości, a dla drugich tusze, tonery oraz nakrętki.

Całą imprezę rekreacyjno-sportowo-rodzinną podsumowano w gościnnych progach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie. Tam wręczono wszystkie pakiety z różnymi gadżetami i nagrodami. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki.

Więcej na temat imprezy można przeczytać na stronie internetowej legio24 pod adresem http://www.legio24.pl/polska-biega-w-chotomowie/


Graliśmy razem z Orkiestrą i Radiem Bogoria!

Serdecznie dziękujemy sąsiadowi naszej firmy – Radiu Bogoria za zaproszenie do udziału w finałowej akcji WOŚP w styczniu 2013 i 2014 roku.

Stacja od początku swego istnienia włącza się czynnie w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dzień finału zostaje wyemitowany specjalny program, którego najważniejszą częścią są licytacje upominków przekazanych przez partnerów. Do tej pory na antenie radia licytowano już min: torty okazjonalne, ekskluzywne kolacje, lot balonem, rękawice bokserskie Diablo Włodarczyka, płytę AC/DC z autografem muzyka, piłki z autografami zawodników Legii Warszawa i inne wartościowe upominki otrzymane od przyjaciół Radia Bogoria.

Podczas finału w 2103 i 2014 roku Fanex włączył się w tę ogólnopolską akcję serc przekazując kosze pełne sosów. Dochód z akcji został przekazany na rzecz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.


Mamy dobrą wolę aby działać! - DOBRA WOLA BŁONIE

Fanex ma przyjemność wspierać Stowarzyszenie „Dobra Wola”

Jest ono organizacją pozarządową działającą na rzecz osób upośledzonych umysłowo lub fizycznie. Organizuje letni i zimowy wypoczynek dla dzieci niepełnosprawnych. Nazwa „Dobra Wola” nie jest przypadkowa, ponieważ do powstania stowarzyszenia potrzebna była "dobra wola" wszystkich, którzy się do tego przyczynili, ale przede wszystkim współpraca rodziców i opiekunów osób dotkniętych przez los.

Stowarzyszenie „Dobra Wola” zostało powołane w 2006 roku. Skupia wokół siebie rodziców, opiekunów oraz osoby, którym nieobcy jest los ludzi chorych nie będących w stanie samodzielnie funkcjonować.

Wzorem podobnych organizacji na świecie, podejmuje wiele działań na rzecz swoich podopiecznych. Organizuje grupy wsparcia oraz szeroko rozumiany lobbing przez co zwraca uwagę zdrowej części społeczeństwa na swoją obecność. Prowadzi działalność edukacyjną wśród młodzieży, dzięki czemu buduje społeczeństwo obywatelskie świadome swoich powinności wobec najsłabszych jego członków. Poprzez nagłaśnianie potrzeb środowiska wspiera działania nauki w zakresie badań nad udoskonaleniem metod leczenia trudnych schorzeń.

Cele statutowe stowarzyszenia:

  1. działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym i fizycznym, przestrzegania wobec nich praw człowieka i obywatela, prowadzenie ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym,
  2. wszechstronna pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi i fizycznymi upośledzającymi ich normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, a także ich rodzinom, opiekunom, oraz pracującym z nimi specjalistom,
  3. >rzecznictwo na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Więcej na temat Stowarzyszenia można przeczytać na stronie internetowej http://www.dobrawolablonie.org.pl/


Foundation for Corporate Social Responsibility-Fundacja Korporacyjnej Odpowiedzialności Społecznej

Fundacja Foundation For Corporate Social Responsibility(FCSR) jest organizacją działającą od ponad dziewięciu lat, zrzeszającą ponad 80 firm wyznających ideę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Motywem działania członków Fundacji jest ekonomiczny i intelektualny wkład w polepszenie sytuacji ludzi potrzebujących i lokalnych społeczności.

Fundacja stawia sobie za pierwszorzędny cel opiekę nad dziećmi zamieszkującymi ubogie, poPGRowskie regiony woj. zachodniopomorskiego.

Dotychczasowa działalność Fundacji skupią się przede wszystkim na zapewnieniu dzieciom ciepłego posiłku w ciągu dnia. Pożywienie fundowane przez Fundację jest serwowane w dziesięciu szkołach. Dodatkowo Fundacja prowadzi programy edukacyjne dla swoich podopiecznych takich jak nauka języka angielskiego, nauka tańca i zajęcia plastyczne oraz liczne wyjazdy kulturowe.

Fanex stał się jednym z członków Fundacji w maju 2010 roku. Od tej pory wspiera ją zarówno finansowo, jak i przekazując swoje produkty.

Więcej o współpracy, jej przebiegu i początkach można przeczytać w języku angielskim na stronie Fundacji pod adresem http://fcsr.pl/members/fanex/

Więcej informacji o Fundacji w języku polskim można znaleźć pod adresem: http://fcsr.pl